Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Elektryczne policyjne rowery

Data publikacji 03.06.2015

Wakacyjny czas to moment wzmożonej aktywności rowerzystów oraz pieszych. By każdemu z nich zapewnić bezpieczeństwo policjanci z kieleckich komisariatów będą pełnić służbę przy pomocy rowerów z elektrycznym napędem.

Sezon rowerowy już w pełni, dlatego też niektórzy kieleccy mundurowi zamieniają radiowóz na rower. Od połowy czerwca bieżącego roku, funkcjonariusze będą testować jednoślady z napędem elektrycznym. Będzie można ich spotkać na ścieżkach rowerowych, miejskich parkach oraz miejscach wypoczynku. Jak pokazuje nam doświadczenie ubiegłych lat, w wielu przypadkach będą mieli oni przewagę nad funkcjonariuszami w radiowozach oraz pełniących służbę pieszo. Na krętych, wąskich osiedlowych uliczkach oraz miejscach trudno dostępnych, mundurowi na rowerach znacznie szybciej docierają do osób potrzebujących pomocy.   

Elektryczne rowery, zarówno jak i te tradycyjne są napędzane siłą mięśni. Jednakże zamontowany silnik wspomaga cyklistę i pozwala na szybsze rozwinięcie prędkości dochodzącej do blisko 40 km/godz. Naładowany akumulator pozwala na przejechanie nawet 100 kilometrów.

(KWP w Kielcach / mw)

  • Policjant z rowerem elektrycznym
  • Policjant z rowerem elektrycznym
  • Policjanci na rowerach elektrycznych
Powrót na górę strony