Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groźbą i przemocą zmuszali do podpisania pożyczki

Data publikacji 03.06.2015

Policjanci z powiatu świdnickiego zatrzymali trzy osoby, które groźbą i przemocą zmuszały mieszkańca Strzegomia do podpisania oświadczenia o pobraniu pożyczki na rzecz swojego pracodawcy. Jak ustalili funkcjonariusze, do zakładu pracy na terenie którego przetrzymywany był poszkodowany, zwabił go sam przełożony, podejrzewając o przywłaszczenie pieniędzy. O dalszym losie całej trójki zdecyduje teraz sąd. Za czyny, o które są podejrzani zatrzymanym może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 33 do 48 lat, którzy 28 maja br. na terenie jednego z zakładów pozbawili wolności 35-latka, zamykając go w jednym z pomieszczeń. Następnie przemocą oraz groźbą zmuszali mężczyznę do podpisania oświadczenia o pobraniu pożyczki. Żeby ich „starania” nie poszły na marne zagrozili mu także, że w przypadku zgłoszenia tego faktu organom ścigania zostanie on pobity i wywieziony w nieznane miejsce. Jak się okazało, wśród sprawców znalazł się także pracodawca 35-latka, który podejrzewał go o przywłaszczenie pieniędzy. To właśnie on miał zwabić mężczyznę na teren zakładu.

W dalszym ciągu wyjaśniane są okoliczności tego zdarzenia oraz udziału w tym zdarzeniu poszczególnych, zatrzymanych osób. Teraz o dalszym losie podejrzanych zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony