Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawał leki niewiadomego pochodzenia

Data publikacji 05.06.2015

Stołeczni policjanci ustalili, że 23-letni Fryderyk S. prawdopodobnie od dłuższego czasu sprzedawał leki i sterydy pochodzące z nielegalnego źródła. Handlował nimi m.in. przez Internet. Policjanci z wydziału do walki z przestępstwami gospodarczymi zatrzymali mężczyznę oraz zabezpieczyli około 2000 sztuk preparatów o szacunkowej wartości 10.000 zł. Zatrzymany usłyszał już zarzut wprowadzania do obrotu nielegalnych leków.

Wykonując działania operacyjne, funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KSP, zatrzymali 23-letniego Fryderyka S. Mężczyzna wpadł podczas sprzedaży leków niewiadomego pochodzenia. Jak się później okazało, młody mężczyzna najprawdopodobniej handlował przez Internet, hurtowo i detalicznie nielegalnymi preparatami, w tym lekami zawierającymi sterydy, hormony, a także silne leki przeciwbólowe i leki wczesnoporonne.

Na miejscu policjanci zabezpieczyli dwa tysiące sztuk różnego rodzaju preparatów. Ich wartość oszacowano na około 10 tysięcy złotych. Funkcjonariusze ustalają teraz zarówno dane dostawców, jak i odbiorców zabezpieczonych substancji.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty z art. 124 Ustawy – Prawo Farmaceutyczne, zgodnie z czym grozić może kara do 2 lat więzienia.

(KSP / mj)

  • Zabezpieczone nielegalne leki #1
  • Zabezpieczone nielegalne leki #2
  • Zabezpieczone nielegalne leki #3
Powrót na górę strony