Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani na drogach

Data publikacji 30.11.2007

Ponad 3 promile alkoholu we krwi miał sprawca wypadku, do jakiego doszło wczoraj na skrzyżowaniu ulic Kunickiego i Głuskiej. Dzisiaj nad ranem policjanci z Komisariatu VII Policji w Lublinie zatrzymali kierowcę tira, u którego badanie wykazało prawie 1,8 promila alkoholu. Teraz za swoje zachowanie obaj kierowcy odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj około 17:00 kierujący Nissanem 51-Władysław W. jadąc ul. Głuską w kierunku ul. Sierpińskiego, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu Renault Megane, w wyniku, czego doszło do zderzenia obu pojazdów. Samochód Megane jechał ul. Kunickiego w kierunku ul. Abramowickiej. 50-letni kierowca i 48-letnia pasażerka Renault trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu wykazało u sprawcy wypadku 3,06 promila alkoholu. Decyzją prokuratora 51-Władysław W. został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.


Około 4:30 na ul. Jana Pawła II w Lublinie policjanci z Komisariatu VII Policji do kontroli drogowej zatrzymali kierowcę tira, 52-letniego mieszkańca Terespola. Jak się okazało 52-letni Józef K. jadąc samochodem ciężarowym marki Daf z naczepą załadowaną 24 tonami saletry amonowej był nietrzeźwy. Miał we krwi 1,76 promila alkoholu. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że Józefa K. samochodem Daf, którego jest właścicielem, w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej jechał z Puław, do Jarosławia w woj. podkarpackim. Wczoraj w Lublinie doszło do awarii pojazdu. W czasie jej usuwania mężczyzna pił alkohol, po czym ruszył w dalszą drogę. Kierowca został zatrzymany. Pojazd, którym jechał sholowano na parking strzeżony.

Powrót na górę strony