Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny długi weekend i zatrzymani dwaj nietrzeźwi sternicy

Data publikacji 05.06.2015

Policjanci z patrolu wodnego z Rucianego Nidy i Mikołajek zatrzymali dwóch nietrzeźwych sterników. Obaj turyści mieli około promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo jeden z amatorów sportów wodnych nie miał uprawnień do kierowania skuterem. Policjanci przypominają o zasadach bezpiecznego wypoczynku na wodzie. Trzeźwość, wiedza i umiejętności poświadczone stosownymi uprawnieniami to podstawa.

Ruciane Nida, powiat piski

W czwartkowe popołudnie (4 czerwca) policyjny patrol wodny pełnił służbę na jeziorze Bełdany. Po godz. 15.00, w okolicach miejscowości Piaski w gminie Ruciane Nida, funkcjonariusze dokonali sprawdzenia skutera wodnego, którym płynął 41-letni turysta. W trakcie rozmowy  policjanci  wyczuli od mężczyzny alkohol.  Badanie stanu trzeźwości sternika wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że 41-letni wczasowicz  nie miał uprawnień do kierowania skuterem wodnym. Za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym w wysokości 300 zł.

Jednak to nie koniec sprawy. Mieszkaniec Warszawy stanie przed sądem jako podejrzany o popełnienie przestępstwa. Za kierowanie skuterem wodnym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Mikołajki, powiat mrągowski

Wczoraj po godzinie 15.00 na jeziorze Mikołajskim patrol policji zatrzymał do kontroli sternika skutera wodnego. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od 36-latka alkohol. Badanie alkomatem potwierdziło, że mieszkaniec Ostrołęki miał 0,7 promila w organizmie.

Okazało się także, że mężczyzna  nie posiadał przy sobie obowiązkowych podczas kontroli dokumentów uprawniających do sterowania pojazdem.   

Teraz 36-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

To nie młodzież, a dorośli ludzie

Jak powiedział kom. Andrzej Lubowiecki z Wydziału Prewencji KWP w Olsztynie - Znów zatrzymaliśmy dorosłych, którzy zachowali się w sposób nieodpowiedzialny. Popełnili przestępstwo, za które poniosą konsekwencje karne. Niepokoi nas to, że podczas każdego przedłużonego weekendu, kiedy turyści z Polski przyjeżdżają do nas na wypoczynek musimy interweniować w związku z pijanymi na wodzie. W sumie od początku maja br. zatrzymaliśmy już 5 takich osób, z czego 4 to byli sternicy, którzy usłyszeli zarzuty. Zależy nam na bezpiecznym wypoczynku na Warmii i Mazurach, dlatego odwołujemy się do profilaktyki, przypominamy zasady bezpieczeństwa, polecamy mobilną aplikację na telefon komórkowy, dzięki której można uratować komuś życie, czy działanie RSO – Regionalnego Systemu Ostrzegania, dzięki któremu jej użytkownik będzie wiedział o zmianach pogody, utrudnieniach na drogach, co zdecydowanie może poprawić jakość jego wypoczynku. Jednak bezapelacyjnie potrzebne są nasze działania prewencyjne – służby na wodach, kontrole i interwencje wobec tych, którzy nie powinni być przeszkodą dla tych bezpiecznie zachowujących się, prawdziwie wypoczywających.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony