Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znieważył na tle etnicznym

Data publikacji 06.06.2015

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znieważenie przebywających w Rzeszowie obcokrajowców. Mężczyzna i kobieta, obywatele Kirgistanu, zostali znieważeni i pobici przez zatrzymanego, który również im groził. Mężczyzna już usłyszał zarzuty.

Do zdarzenia doszło w maju. Policjanci zostali zawiadomieni, że na przystanku autobusowym przy ulicy Krakowskiej doszło do incydentu z udziałem obcokrajowców. Na miejscu okazało się, że obywatele Kirgistanu, kobieta i mężczyzna, zostali znieważeni i pobici przez nieznanego sprawcę. Podłożem zdarzenia była przynależność etniczna pokrzywdzonych. Gdy pokrzywdzeni złożyli zawiadomienie o przestępstwie, okazało się, że ten sam mężczyzna w podobny sposób znieważył ich kilka dni wcześniej, a po pobiciu groził jeszcze pokrzywdzonemu.  

W tym czasie policjanci z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie ustalali już podejrzanego. Funkcjonariusze sprawdzali zapisy z monitoringów, przesłuchiwali świadków. Na podstawie zebranych informacji oraz poczynionych ustaleń, w tym operacyjnych, funkcjonariusze wytypowali podejrzanego. To 31-letni mieszkaniec Rzeszowa. We wtorek funkcjonariusze zatrzymali go.  

Na podstawie zebranego materiału nadzorujący postępowanie prokurator z Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszowa przedstawił mu zarzuty. Mężczyzna odpowie za znieważenie i stosowanie przemocy z powodu przynależności etnicznej. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. W sprawie trwają dalsze czynności wyjaśniające.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony