Policjanci zabezpieczali manifestację, która przeszła wczoraj po południu ulicami Wrocławia - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczali manifestację, która przeszła wczoraj po południu ulicami Wrocławia

Data publikacji 06.06.2015

Kilkaset osób wzięło udział w manifestacji, która przeszła wczoraj po południu ulicami w centrum Wrocławia. Marsz przebiegł bez poważniejszych incydentów. Nad bezpieczeństwem osób uczestniczących w zgromadzeniu publicznym i osób postronnych, jak również zapewnieniem ładu i porządku publicznego czuwali wrocławscy policjanci prewencji, ruchu drogowego i pionu kryminalnego.

Wrocławscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem przebiegu manifestacji, która w godzinach od 14.00 do 17.00 przeszła wczoraj ulicami miasta. Przed rozpoczęciem zgromadzenia podczas dojazdu jego uczestników na miejsce funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali dwa pojazdy, których kierujący wbrew obowiązującym przepisom przewozili samochodem osoby na tzw. pace. W związku z tym zatrzymano dwa prawa jazdy.

W zgromadzeniu i późniejszym przemarszu udział wzięło kilkaset osób, którego celem było promowanie równości i tolerancji wszystkich ludzi mieszkających we Wrocławiu. Zadaniem policjantów było zapewnienie ładu i porządku publicznego podczas przebiegu manifestacji. Funkcjonariusze czuwali również nad bezpieczeństwem osób uczestniczących w zgromadzeniu publicznym oraz osób postronnych.

W działaniach związanych z zabezpieczeniem marszu, udział wzięli policjanci pionu prewencji oraz pionu kryminalnego. Z uwagi na to, że planowana trasa przemarszu przebiegała również ulicami w centrum miasta (pl. Dominikański, ul. K. Wielkiego) w działaniach uczestniczyli także policjanci ruchu drogowego, którzy na poszczególnych odcinkach trasy, kierowali ruchem pojazdów.

Podczas przemarszu odnotowano przypadek zakłócenia ładu i porządku publicznego – kilka osób usiłowało zakłócić jego przebieg. Policjanci natychmiast odizolowali mężczyzn od całego zgromadzenia i przeprowadzili stosowne czynności. W tej sprawie zostaną sporządzone wnioski o ukaranie do sądu.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • Policjanci zabezpieczają manifestację
  • Policjanci zabezpieczają manifestację
  • Policjanci zabezpieczają manifestację
  • Policjanci zabezpieczają manifestację
  • Policjanci zabezpieczają manifestację
  • Policjanci zabezpieczają manifestację
Powrót na górę strony
Polska Policja