Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy policjant zatrzymany przez prawdziwych funkcjonariuszy

Data publikacji 08.06.2015

Policjanci z KP III zatrzymali pojazd, który ulicami Radomia przejeżdżał z włączonym sygnałem świetlnym i dźwiękowy, a pasażer tego auta posługiwał się fałszywą odznaką policyjną. Natomiast kierująca tym autem straciła prawo za stwarzanie realnego zagrożenia w ruchu drogowym.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci z Komisariatu III zauważyli na ulicy Kieleckiej pojazd marki renault, który przejeżdża przez kilka skrzyżowań na czerwonym świetle stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. Pomimo tego, że pojazd jechał z włączonym sygnałem świetlnym i dźwiękowym wzbudziło to podejrzenia policjantów. Funkcjonariusze ruszyli za tym autem i po chwili zatrzymali go. Podróżowały w nim 3 osoby, a pasażer okazał odznakę policyjną i tłumaczył, że jest funkcjonariuszem operacyjnym z Warszawy i przewozi zatrzymanego. Jednak prawdziwi policjanci z KP III nie dali się nabrać na opowiedzianą historię. Okazało się, że ten rzekomy policjant to 48-letni mieszkaniec Radomia, który nigdy nie pracował w służbach mundurowych. Był nietrzeźwy – badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało, cała trójka wracała z jakiegoś spotkania, odwozili kolejno znajomych. Mężczyzna okazał fałszywą odznakę, a dodatkowo po przeszukaniu jego mieszkania policjanci zabezpieczyli broń, na którą nie miał pozwolenia. Fałszywy policjant trafił do aresztu i odpowie m.in. za nielegalne posiadanie broni.

Konsekwencje tego zajścia poniesie też jego znajoma, która kierowała autem. Za stworzenie realnego zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali jej prawo jazdy i skierują wniosek o ukaranie do sądu. Odpowie również za używanie w pojeździe świateł świetlnych i dźwiękowych.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony