Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚP rozbiło grupę handlarzy narkotyków

Data publikacji 09.06.2015

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali na terenie województwa lubuskiego pięciu mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami i środkami psychotropowymi. W trakcie działań funkcjonariusze zabezpieczyli 10 kilogramów amfetaminy i 125 tysięcy złotych.

Akcja jest ukoronowaniem długotrwałych i skrupulatnych działań funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji i Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. Rozpracowana grupa podejrzana jest o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków i środków psychotropowych. Śledczy zakładają, że od jesieni ubiegłego roku szajka sprzedała m.in. ponad 20 kilogramów amfetaminy. "Towar" rozprowadzany był za pomocą sieci dilerskiej na terenie województwa lubuskiego.

Policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 24 do 43 lat. W trakcie działań funkcjonariusze zabezpieczyli 10 kg amfetaminy i gotówkę - 125 tys. zł. Czarnorynkowa wartość wszystkich zabezpieczonych w tej sprawie narkotyków przekracza 300 tys. zł.

Zatrzymanym mężczyznom prokurator przedstawił zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Za popełnienie tych czynów grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

CBŚP Zielona Góra

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.61 MB)

Powrót na górę strony