Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczna akcja policyjnych negocjatorów – mężczyzna groził wysadzeniem kamienicy

Data publikacji 09.06.2015

Policyjne negocjacje przyczyniły się do zatrzymania desperata, który zabarykadował się w piwnicy jednego z wrocławskich budynków mieszkalnych i groził podpaleniem butli z gazem.Z uwagi na realne zagrożenie wybuchem z kamienicy ewakuowano łącznie 21 osób. Po blisko 3 godzinnej akcji mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wrocławscy policjanci ustalili też, że zatrzymany mężczyzna, wcześniej w tym samym dniu dopuścił się rozboju w jednym ze sklepów, kradnąc m.in. pieniądze. Skradzione mienie funkcjonariusze odzyskali.

Blisko 3 godziny trwała akcja wrocławskich policjantów, podjęta w związku z informacją o tym, że w jednej z kamienic na terenie dzielnicy Rakowiec zabarykadował się w piwnicy mężczyzna, który groził podpaleniem butli z gazem. Oprócz Policji, w działaniach prowadzonych na miejscu uczestniczyli także przedstawiciele innych służb.

Z uwagi na realne zagrożenie wybuchem, z budynku mieszkalnego ewakuowano łącznie 21 osób. Przez około 2 godziny z desperatem rozmowy prowadzili policyjni negocjatorzy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Negocjacje okazały się skuteczne. W wyniku podjętych działań, mężczyzna opuścił piwnicę. Nikt nie doznał żadnych obrażeń. Zatrzymany to 38-latek bez stałego miejsca zamieszkania.

Mężczyzna, po wcześniejszym przebadaniu przez lekarza, trafił do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Realizując te czynności, funkcjonariusze ustalili m.in., że zatrzymany mężczyzna wcześniej, w tym samym dniu, dopuścił się rozboju w jednym ze sklepów funkcjonujących także na terenie wrocławskiej dzielnicy Rakowiec.

Jego łupem padły pieniądze oraz portfel jednej z ekspedientek. Skradzione mienie policjanci odzyskali właśnie podczas interwencji prowadzonej wobec mężczyzny, który zabarykadował się w piwnicy.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony