Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Andrzejki" w województwie lubuskim

Data publikacji 30.11.2007

W piątek rozpoczęła się policyjna akcja "Jędruś". Ma na celu przede wszystkim oddziaływać prewencyjnie na mieszkańców i młodych ludzi, którzy postanowią zabawić się w weekend Andrzejkowy. Zdarzają się przypadki prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości, dlatego policjanci postanowili przeciwdziałać takim zachowaniom.

Już teraz przestrzegamy przed zakłócaniem ciszy nocnej, porządku w mieście i prowadzeniem samochodu w stanie nietrzeźwości. Na terenie Zielonej Góry i całego powiatu służbę będzie pełniło kilkudziesięciu policjantów Ruchu Drogowego, Sztabu, Oddziałów Prewencji czy przewodników psów. Będą to funkcjonariusze zarówno umundurowani jak i po cywilnemu. Policyjnych patroli mogą się spodziewać także mieszkańcy mniejszych, pod zielonogórskich miejscowości. Również tam zwiększona liczba policyjnych patroli będzie czuwała nad bezpieczeństwem mieszkańców.

Kierujący udający się na imprezy do Zielonej Góry na pewno spotkają liczne patrole Ruchu Drogowego wyposażone w foto- i videoradary na drogach dojazdowych i wyjazdowych z miasta.Prosimy wszystkich kierowców o cierpliwość, gdyż podczas trwania tej akcji mogą być kilkakrotnie kontrolowani zarówno w mieście jak i poza miastem przez policjantów biorących udział w akcji.

 Wierzymy, że dzięki tej akcji i jej nagłośnieniu osoby bawiące się w pubach i dyskotekach po wyjściu wrócą spokojnie do domów, najlepiej taksówką.

 Akcja potrwa przez cały weekend.

Powrót na górę strony