Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowe Mistrzostwa Policji w Siatkówce Plażowej

Data publikacji 09.06.2015

Policjanci i funkcjonariusze innych służb mundurowych rywalizowali w Międzynarodowych Mistrzostwach Policji w Siatkówce Plażowej. W turnieju, który odbył się już po raz piąty, walczyły 34 drużyny. Oprócz reprezentantów polskich służb mundurowych na zawody przybyły także policjantki z Węgier. Wśród pań zwyciężyła drużyna reprezentująca Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu i 3 Skrzydło Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Natomiast mistrzostwo w kategorii mężczyzn zdobyli strażacy z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

W dniach 4-7 czerwca br. na obiektach OSIR w Turku odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Policji w Siatkówce Plażowej - Turek 2015. Ideą tej imprezy, podobnie jak w przypadku poprzednich edycji, była wymiana doświadczeń oraz integracja środowisk służb mundurowych. Turniej miał także wpłynąć na sprawność fizyczną funkcjonariuszy oraz na pielęgnowanie przez nich szlachetnej rywalizacji sportowej.

Rozgrywki poprzedziła uroczysta ceremonia otwarcia, podczas której zaprezentowali się wszyscy zawodnicy. Następnie sportowcy przemaszerowali w towarzystwie orkiestry i czirliderek ulicami miasta do miejsca sportowych zmagań.

Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach: mężczyzn i kobiet. Łącznie wzięło w nim 50 zawodników i 18 zawodniczek. Swoje drużyny wystawiły następujące instytucje: Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Państwowa Straż Pożarna, Straż Graniczna, Służba Więzienna, Lasy Państwowe oraz Policja.

Końcowa klasyfikacja jest następująca:

W kategorii kobiet:
I MIEJSCE – drużyna z KWP we Wrocławiu i 3SLTr w Powidzu
II MIEJSCE – drużyna z KWP w Poznaniu
III MIEJSCE – drużyna policyjna z Węgier
IV MIEJSCE – drużyna Straży Granicznej

W kategorii mężczyzn:
I MIEJSCE – drużyna KW PSP w Opolu
II MIEJSCE – drużyna KPP w Sieradzu
III MIEJSCE – drużyna KW PSP we Wrocławiu
IV MIEJSCE – drużyna KWP w Szczecinie

Najlepsze drużyny otrzymały dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe w postaci mebli ogrodowych, zegarków i odzieży sportowej. Sportowcy, którzy swój udział w turnieju zakończyli w rozgrywkach grupowych i ćwierćfinałowych otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Dużo emocji wzbudziły wyróżnienia indywidualne, które zostały przydzielone przez sędziów z Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Podczas turnieju wybrali oni: najsympatyczniejszą drużynę, drużynę fair play oraz najlepszego zawodnika i najlepszą zawodniczkę turnieju. Niespodzianką wśród wyróżnień indywidualnych było przyznanie tytułu Miss i Mistera Międzynarodowych Mistrzostw Policji w Siatkówce Plażowej.

Na zakończenie Komendant Powiatowy Policji w Turku podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie mistrzostw. Organizatorami zawodów były następujące instytucje: Komenda Powiatowa Policji w Turku, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego, IPA Poznań, Starostwo Powiatowe w Turku, Urząd Miejski w Turku oraz Uzdrowisko Termalne Uniejów. Patronat nad mistrzostwami objął Komendant Główny Policji.

(KWP w Poznaniu / mg)

 

Powrót na górę strony