Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymują kolejne osoby powiązane z awanturami, do których doszło na krakowskich ulicach

Data publikacji 09.06.2015

Ostatnie dni były czasem niezwykle wytężonej pracy krakowskich policjantów, którzy od momentu zgłoszeń o kolejnych awanturach na krakowskich ulicach podejmowali szereg czynności zmierzających do ustalenia i zatrzymania osób związanych z tymi zdarzeniami. Bardzo dobra praca rozpoznawcza i skrupulatne zbieranie dowodów pozwoliło policjantom na systematyczne zatrzymywanie kolejnych sprawców kibolskich burd.

Ostatnio informowaliśmy o  zatrzymaniach do nocnych sobotnich awantur przy ulicy Siemaszki.  Krakowscy policjanci zatrzymali do wyjaśnienia cztery osoby powiązane ze środowiskami pseudokibiców. Wśród zatrzymanych są osoby deklarujące sympatię do krakowskich klubów - to mieszkańcy Krakowa w wieku od 17 do 21 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Obecnie dalej wykonywane są z nimi czynności procesowe. Podczas przeszukań prowadzonych w miejscach zamieszkania zatrzymanych osób policjanci odnaleźli m.in. niebezpieczne narzędzia oraz przedmioty świadczące o przynależności tych osób do środowisk pseudokibiców oraz sterydy.

Wczoraj wieczorem policjanci zatrzymali kolejną osobę do zdarzenia z niebezpiecznym narzędziem,  które miało miejsce 2 czerwca w pobliżu ronda, przy ul. Mogilskiej w Krakowie. Zatrzymany 30-letni mężczyzna  jest czynnym pseudokibicem jednego z krakowskich klubów. Podczas przeszukania jego mieszkania znaleziono pewną ilość anabolików, sterydy, gaz łzawiący oraz niebezpieczne narzędzie.

Dzisiaj rano, krakowscy policjanci zatrzymali 2 osoby – jak wszystko wskazuje  najprawdopodobniej powiązane ze zdarzeniem z ubiegłego tygodnia z ulicy Szwedzkiej.

Obaj mężczyźni (30- oraz 24-latek ) są również powiązani ze środowiskiem kibolskim. Podczas przeszukań  mieszkania jednego z nich  znaleziono emblematy kibolskie, wagę elektroniczną służącą  do odważania porcji narkotyków niewielkie ilości narkotyków, a także niebezpieczne narzędzia.

Również dzisiaj policjanci zatrzymali 14-latka, czynnego pseudokibica jednego z krakowskich klubów, który może być związany z bójkami z użyciem niebezpiecznych narzędzi.

We wszystkich tych postępowaniach policjanci ustalają, jakie były okoliczności awantur i motywy działania sprawców - co tak naprawdę było przyczyną kłótni. Sprawdzają też, czy zatrzymani mogą mieć związek z innymi, podobnymi zdarzeniami.

Z uwagi na dużą hermetyczność grup powiązanych ze światem kibolskim, utrudnioną, a właściwie żadną współpracę z pokrzywdzonymi, proces wykrywaczy w tych sprawach jest niezmiernie trudny.

(KWP w Krakowie / mg)

Film Zatrzymani pseudokibice

Pobierz plik Zatrzymani pseudokibice (format mp4 - rozmiar 28.97 MB)

Powrót na górę strony