Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o wypłacanie pieniędzy z użyciem cudzej karty

Data publikacji 09.06.2015

Kryminalni z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali podejrzanego o kradzież karty bankomatowej oraz kradzież przy jej pomocy pieniędzy z konta. 19-latek usłyszał łącznie 5 zarzutów kradzieży i usiłowania kradzieży pieniędzy z konta bankowego na szkodę obywatela Rosji. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (7 czerwca br.) wieczorem do komisariatu policji w Gdańsku zgłosił się 38-letni obywatel Rosji i poinformował, że skradziono mu kartę do bankomatu i przy jej pomocy wypłacono pieniądze z konta bankowego. Z jego relacji wynikało, że tego samego dnia o godz.13.00 zatrzymał się na jednej ze stacji paliw w gminiea Cedry Wielkie, aby zjeść posiłek. Po zapłaceniu rachunku zostawił kartę w terminalu i odjechał w kierunku Gdańska. Około godz. 14.00 dostał wiadomość sms z banku, że z jego konta dwukrotnie wypłacono pieniądze - w sumie tysiąc złotych oraz dwukrotnie usiłowano wypłacić pieniądze:1,5 i 1 tys. złotych.

Z uwagi na miejsce, w którym prawdopodobnie doszło do przestępstwa, sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim.  Następnego dnia zatrzymali podejrzanego mężczyznę. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego, który był pracownikiem stacji paliw. Mężczyzna został zatrzymany o godz. 7.00 w swoim mieszkaniu. Podejrzany przyznał się do kradzieży karty bankomatowej i wypłaty z niej pieniędzy. Po dokonaniu transakcji zniszczył kartę bankomatową i ją wyrzucił.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie 19-latkowi 5 zarzutów: kradzieży karty bankomatowej, dwukrotnej kradzieży pieniędzy oraz dwukrotnego usiłowania kradzieży pieniędzy z konta bankowego. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony