Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymane osoby podejrzane o handel kokainą

Data publikacji 09.06.2015

Policjanci z Poznania zatrzymali 2 kolejne osoby zajmujące się handlem kokainą. Łącznie w ramach realizacji tej sprawy zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu tego usłyszało już 6 osób. Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie 300 gramów kokainy o wartości 75 tys. zł.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu zaczęli działania w październiku 2014 roku. W wyniku prowadzonej pracy operacyjno-rozpoznawczej w grudniu 2014 r. na terenie Poznania i Rokietnicy funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby w wieku od 33 do 43 lat na gorącym uczynku posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości kokainy. Zabezpieczono wówczas narkotyk o łącznej wadze 220 gramów i wartości czarnorynkowej ok. 55 tys. złotych.  

W wyniku prowadzonych czynności operacyjnych, kolejne osoby związane z handlem kokainą zostały zatrzymane przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej 27 i 29 maja 2015 br. w Poznaniu. W ręce policjantów wpadli 2 mężczyzn w wieku 33 i 40 lat. W miejscach zamieszkania oraz w samochodzie jednego z zatrzymanych znaleziono łącznie 76 gramów kokainy o czarnorynkowej wartości 17 tysięcy złotych. Zatrzymanym w przedmiotowej sprawie zostały przedstawione zarzuty wprowadzenia do obrotu co najmniej 700 gramów kokainy o wartości 175 tys.  złotych.                      

W prowadzonym postępowaniu prokurator przedstawił wszystkim zatrzymanym zarzuty posiadania oraz wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków, 4 mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych, natomiast pozostałych dwóch zostało objętych dozorem policji. Za popełnione przestępstwo grozi  kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Podejrzanym na poczet zajęcia mienia zabezpieczono 96 tys. złotych, 1200 euro oraz samochód osobowy o wartości ok. 30 tys. złotych.

Według ustaleń, proceder handlu kokainą był od wielu lat dla zatrzymanych mężczyzn źródłem zarobkowania. Cieszyli się dobrą opinią, wcześniej nie wchodzili w konflikt z prawem. Każdy z nich miał swoją docelową grupę klientów - odbiorców kokainy. W chwili obecnej trwa ustalanie czasu przestępczej działalności dilerów oraz faktycznej ilości wprowadzonych przez nich do sprzedaży narkotyków.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony