Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwaj pijani z kradzionymi 20 kg wędlin

Data publikacji 30.11.2007

Czy 20 kg wędlin potrzebne im było na użytek własny czy na sprzedaż?- wyjaśnią to policjanci, po tym jak zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież wyrobów wędliniarskich z zakładu pracy, w którym pracują. Mężczyźni wpadli przy kontroli drogowej, kiedy jechali autem bez świateł. Obaj byli pijani. Za kradziez grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolnosci. Kierujący dodatkowo odpowie za jazdę na "podwójnym gazie"

Do zdarzenia doszło wczoraj późnym wieczorem. Patrol ze starachowickiej Policji zauważył samochód osobowy, który jechał bez włączonych świateł drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli. Od 48-letniego kierowcy policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Po badaniu okazało się, że mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu we krwi. Pasażerowi pojazdu, 52-letniemu mieszkańcowi Starachowic, kiedy wysiadał z samochodu, spod swetra wypadły owinięte w spożywczą folię….wędliny. On również był pijany - miał prawie 2 promile alkoholu we krwi.
Wewnątrz samochodu, policjanci znaleźli także torbę, pełną wędliniarskich wyrobów.

Jak ustalili policjanci, mężczyźni ukradli towar z zakładu, w którym pracują. Czy 20 kg wędlin potrzebne im było na użytek własny czy na sprzedaż? – wykaże prowadzone dochodzenie. Wspólnikom za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kierujący dodatkowo odpowie za jazdę na "podwójnym gazie".
Powrót na górę strony