Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oferowała do sprzedaży własną nerkę

Data publikacji 10.06.2015

Małopolscy policjanci zatrzymali 24-latkę, która oferowała do sprzedaży własną nerkę. Składając obszerne wyjaśnienia w tej sprawie zatrzymana oświadczyła, że dopuściła się przestępstwa m.in. z powodu tego, że chciała uzbierać pieniądze na mieszkanie. Kobieta wcześniej sprzedała już komórki macierzyste. 24-latka usłyszała zarzuty z Ustawy o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wykonując czynności operacyjno - rozpoznawcze, między innymi systematycznie monitorują przestrzeń internetową wyławiając wszelkie ogłoszenia naruszające przepisy prawne. Kilka dni temu policjanci uzyskali informację o kobiecie, która oferowała do sprzedaży ludzką nerkę. 24-latka, mieszkająca w okolicach Krakowa, wczoraj została zatrzymana.

Dziewczyna przesłuchiwana przez policjantów przyznała, że oferowała do sprzedaży własną nerkę. Złożyła w tej sprawie obszerne wyjaśnienia oświadczając, między innymi, że gromadzi pieniądze na mieszkanie. Wcześniej sprzedała już komórki macierzyste.

Kobiecie został przedstawiony zarzut z Ustawy o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów.  24-latka, przyznajac sie do zarzucanego czynu, złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony