Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie psów służbowych

Data publikacji 10.06.2015

W Nysie odbyły się ćwiczenia przewodników psów służbowych. Policjanci ćwiczyli między innymi posłuszeństwo psów oraz pokonywanie przeszkód terenowych. Zajęcia przeprowadził koordynator ds. kynologii policyjnej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Łącznie w szkoleniu udział wzięło 7 funkcjonariuszy ze swoimi pupilami.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu na terenie Nysy przeprowadzili kolejne szkolenie dla przewodników psów służbowych. W ćwiczeniach oprócz nyskich policjantów brali udział również funkcjonariusze z innych komend województwa opolskiego.

Głównym celem szkolenia było utrwalenie umiejętności psów służbowych w zakresie posłuszeństwa, tropienia, pokonywania przeszkód terenowych oraz ćwiczeń obronnych. W czasie ćwiczeń policjanci mogli wymienić się doświadczeniami i zobaczyć, jak pracują ich koledzy z innych powiatów.

Łącznie w szkoleniu wzięło udział 7 funkcjonariuszy z psami patrolowo-tropiącymi. Szkolenie przeprowadził koordynator ds. kynologii policyjnej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony