Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla nożownika

Data publikacji 10.06.2015

Dzięki pracy policjantów i prokuratorów odpowiedzialności karnej nie uniknie 28-letni gdańszczanin. Mężczyzna kilka dni temu zaatakował nożem 18-latka, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. 28-letni sprawca usłyszał już zarzut za popełnione przestępstwo, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że chwilę wcześniej młody mężczyzna został zaatakowany nożem. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze z komisariatu przy ul. Platynowej.

Tam ustalili, że grupa osób spożywała alkohol przy zbiorniku wodnym. Między dwoma mężczyznami doszło do sprzeczki. W pewnym momencie 28-latek wyciągnął nóż i zaatakował 18-latka. Poszkodowany z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Chwilę później policjanci zatrzymali też 28-letniego sprawcę, który ukrywał się w pobliskich krzakach. Mężczyzna był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał ok. promila alkoholu. Policjanci przewieźli go do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranych materiałów prokurator przedstawił sprawcy zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Następnie na wniosek śledczych sąd zastosował wobec 28-latka areszt tymczasowy na 3 miesiące.

Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mg)

 

Powrót na górę strony