Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali wymusić 120 tys. zł za "dożywotnią ochronę"

Data publikacji 27.02.2006

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali dwóch bandytów, którzy od łódzkiego przedsiębiorcy żądali 120 tysięcy złotych za tzw. "dożywotnią ochronę”.

Pierwszy raz odwiedzili pokrzywdzonego w siedzibie jego firmy na Widzewie na początku lutego. Grozili pozbawieniem życia jego i najbliższej rodziny. Po kolejnych groźbach kierowanych telefonicznie uzgodniony został termin przekazania pierwszej raty w wysokości 12.000 złotych.

Kryminalni z komendy wojewódzkiej dowiedzieli się z innych źródeł o całej sytuacji i natychmiast skontaktowali się z zastraszonym przedsiębiorcą. Dzięki dalszej współpracy pokrzywdzonego zfunkcjonariuszami możliwe było urządzenie zasadzki na bandytów. Bezpośrednio po przekazaniu żądanych 12.000 złotych do akcji wkroczyli policjanci. Sprawca wymuszenia został natychmiast obezwładniony. W trakcie przeszukania zabezpieczono przy nim pistolet z pełnym magazynkiem, krótkofalówkę oraz przekazane przez pokrzywdzonego 12.000 złotych. Zabezpieczone ślady bezsprzecznie potwierdziły przyjęcie haraczu. W tym samym czasie, kiedy policjanci skuwali w kajdanki zatrzymanego 31-latka inni funkcjonariusze na pobliskim parkingu obezwładnili jego 35-letniego wspólnika.

Policjanci są przekonani, że zatrzymani podejrzani działali na zlecenie. Sprawcy są mieszkańcami Warszawy, wcześniej byli karani.
Powrót na górę strony