Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy w oplach

Data publikacji 30.11.2007

Policjanci z Tczewa i Kwidzyna podczas kontroli dwóch opli znaleźli prawie 5 tysięcy paczek nielegalnych papierosów - około 100 tysięcy sztuk. W oplu astra kobieta z mężczyzną przewozili papierosy skradzione wcześniej z jednego z kiosków w Świeciu. Oplem vectra z kolei 58 – latek przewoził prawie 4200 paczek papierosów bez akcyzy.

O 5:00 nad ranem kryminalni z kwidzyńskiej komendy zatrzymali do kontroli opla astrę. Okazało się, że jadący autem 27 – letni Marcin G. i 40-letnia Danuta D. w samochodzie przewozili dwa worki papierosów różnych marek. Jak się okazało zostały one kilka godzin wcześniej skradzione z jednego z kiosków w Świeciu. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 740 paczek.

Danuta D. i Marcin G. zostali zatrzymani. Oboje byli już wcześniej notowani za włamania i kradzieże.

Pięć godzin później w miejscowości Bałdowo policjanci z tczewskiej drogówki podczas kontroli opla vectry zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie 58-letniego kierowcy. Jak się okazało mieszkaniec Gołdapii przewoził w bagażniku prawie 4200 paczek papierosów bez akcyzy. Teraz policjanci wspólnie z pracownikami izby celnej ustalają skąd je miał i w jakim celu przewoził ten towar.

Wprowadzanie do obrotu wyrobów bez akcyzy zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony