Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za oszustwo na wnuczka

Data publikacji 11.06.2015

Dzięki szybkiej reakcji policjantów i podejrzliwości zięcia 82-letniej mieszkanki Tomaszowa policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Miączyn podejrzanego o oszustwo. Mężczyzna został zatrzymany podczas próby odebrania 25 tys. zł które miały być rzekomo przekazane synowi 82-latki. Dzisiaj z zatrzymanym wykonywane będą czynności procesowe. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano 82-letnia mieszkanka Tomaszowa otrzymała telefon. Dzwonił mężczyzna, który przestawił się jako jej syn i powiedział, że został zatrzymany za spowodowanie wypadku. Dodał, że musi zapłacić 25 tys. zł, by mógł opuścić areszt. Kobieta wierząc, że dzwoni syn udała się do banku aby wypłacić pieniądze. Ponieważ nie miała całej kwoty zadzwoniła do zięcia z prośbą by pożyczył jej część gotówki. W tym wypadku, dzięki trzeźwości umysłu mężczyzny, który powiadomił dyżurnego komendy, nie doszło do oszustwa.

Policjanci zatrzymali oszusta na gorącym uczynku w mieszkaniu 82-letniej kobiety. Okazał się nim 22-latek z gminy Miączyn. W trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna przyznał się jeszcze do trzech tego typu zdarzeń, które miały miejsce na terenie województwa lubelskiego.

Policjanci będą wnioskować o areszt dla zatrzymanego. Grozi mi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony