Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy brutalnego rozboju zatrzymani

Data publikacji 30.11.2007

Kryminalni z Mokotowa zatrzymali dwóch mężczyzn zamieszanych w rozbój i pobicie ze skutkiem śmiertelnym 78-letniego mężczyzny. W mieszkaniu jednego z nich 28-letniego Mariusza C. znaleźli kilkanaście atrap broni oraz dokumenty różnych osób. Z policyjnych ustaleń wynika, 28-latek miał już na swoim koncie tego typu przestępstwa.

Z materiałów zebranych dotychczas w sprawie wynika, że do zdarzenia doszło w minioną środę, około godziny 15:30 na klatce schodowej bloku przy ulicy Gagarina. 78-latek wracał właśnie do domu. Wcześniej mężczyzna był w banku, gdzie dokonał wypłaty pieniędzy. Gdy wszedł na klatkę i po schodach zmierzał do swojego mieszkania, został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Jeden z napastników przewrócił go na ziemię i brutalnie pobił. W tym czasie jego wspólnik stał z boku i przyglądał się całej sytuacji. Pobitego mężczyznę sprawcy zostawili na klatce i uciekli ze zrabowanymi pieniędzmi. Niestety starszy człowiek na skutek odniesionych obrażeń, zmarł w drodze do szpitala.

Kryminalni z Mokotowa natychmiast przystąpili do poszukiwania sprawców. Zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Wytypowali też dwóch mężczyzn, którzy prawdopodobnie są odpowiedzialni za pobicie 78-latka. Aby ich zatrzymać, policjanci rozpoczęli sprawdzanie miejsc, w których mogli się ukrywać. Jeszcze tego samego dnia namierzyli pierwszego z nich Mariusza C. w mieszkaniu jego znajomych przy ulicy Gagarina. 28-latek zupełnie nie spodziewał się wizyty funkcjonariuszy. W mieszkaniu poza Mariuszem C. przebywała także jego dziewczyna i znajomy. W trakcie przeszukania kryminalni znaleźli kilkanaście atrap broni oraz pochodzące prawdopodobnie z przestępstw dokumenty różnych osób.

Drugiego z mężczyzn zamieszanych w rozbój – 19-letniego Piotra R. zatrzymano w jego mieszkaniu dwa bloki dalej. Prowadzący postępowanie muszą teraz dokładnie ustalić, jaki był udział każdego z nich w zdarzeniu.

Film Sprawcy brutalnego rozboju zatrzymani


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Sprawcy brutalnego rozboju zatrzymani (format flv - rozmiar 3.32 MB)

Powrót na górę strony