Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni włamywali się do hotelowych biur

Data publikacji 30.11.2007

Policjanci Sekcji Kryminalnej i Ogniwa ds. Nieletnich Komendy Powiatowej w Głogowie zatrzymali grupę nastolatków podejrzanych o kradzieże i włamania do biur mieszczących się w jednym z hoteli działających na terenie miasta. Dwóch z nich w momencie rozpoczęcia przestępczego procederu nie miało jeszcze ukończonych 12 lat, najstarszy ma 14 lat.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie, na podstawie zebranego materiału, uzyskanych informacji i ich szczegółowej analizy wytypowali, a następnie zatrzymali 6 nieletnich, podejrzanych o kradzieże i włamania do hotelowych biur.

Zaskakuje ich wiek, najstarszy ma 14 lat, pozostali to 13 – latkowie, a dwóch z nich w momencie rozpoczęcia przestępczego procederu nie miało jeszcze ukończonych 12 lat. Wszyscy są mieszkańcami Głogowa, uczniami gimnazjów.

Sprawcy włamywali się do biur lub korzystali z nieuwagi pracowników. Kradli telefony komórkowe, pieniądze oraz sprzęt biurowy i komputerowy. Nie działali spontanicznie. Przygotowywali się do "skoków", a skradzione przedmioty sprzedawali przygodnie napotkanym osobom. Straty powstałe w wyniku ich przestępczej działalności szacuje się na kwotę blisko 15 tys. zł.

Zatrzymani za swoje czyny odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.
Powrót na górę strony