Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędził karawanem – stracił prawo jazdy

Data publikacji 12.06.2015

Wrocławscy policjanci namierzyli kolejnego kierowcę, który w terenie zabudowanym pędził z nadmierną prędkością. Kierujący karawanem jechał w terenie zabudowanym 120 km/h. Mężczyzna nie tylko stracił prawo jazdy, ale również za popełnione wykroczenie dostał mandat w wysokości 400 złotych i 10 punktów karnych.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, z zespołu dw. z agresywnymi zachowaniami na drodze zatrzymali kierującego karawanem, który zlekceważył przepisy ruchu drogowego i w terenie zabudowanym znacznie przekroczył dozwoloną prędkość.

Policjanci zauważyli pędzącego samochodem marki Mercedes Vito, który we Wrocławiu na moście Milenijnym, poruszał się z prędkością 120 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 60 km/h. Po zatrzymaniu okazało się, że autem należącym do firmy pogrzebowej kieruje 27-letni mężczyzna. Kierowca w chwili zatrzymania wykonywał swoje obowiązki.

W związku z poruszaniem się o 60 km/h za szybko w terenie zabudowanym funkcjonariusze zatrzymali kierującemu dokument prawa jazdy, a za popełnione wykroczenia nałożyli mandat w wysokości 400 złotych oraz 10 punktów karnych.

Przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Następnie zostanie ono przesłane do właściwego starosty, który - wydając decyzję administracyjną - formalnie zatrzyma ten dokument - za pierwszym razem na 3 miesiące.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Film nagranie z wideorejestratora

Pobierz plik nagranie z wideorejestratora (format mp4 - rozmiar 12.61 MB)

Powrót na górę strony