Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcimska policjantka ponownie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w Kobudo

Data publikacji 12.06.2015

Patrycja Pszczelińska, policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, aktualna Mistrzyni Europy w Kobudo, ponownie stanęła na najwyższym stopniu podium. Odebrała kolejny złoty medal broniąc zdobytego w ubiegłym roku tytułu Mistrzyni Polski.

6 czerwca 2015 roku  w Rudzie Śląskiej odbyły się Mistrzostwa Polski IMAF /International Martial Arts Federation - Międzynarodowa Federacja Sztuk Walki/. W tym roku w różnych konkurencjach zmagało się ponad 200 zawodników z całego kraju.

W zawodach startowała również oświęcimska policjanta Patrycja Pszczelińska, która w pięknym stylu obroniła tytuł Mistrzyni Polski i zdeklasowała rywalki.  Na podium stanęła również zawodniczka z Krakowa, która zajęła II miejsce, natomiast III miejsce zajęła koleżanka Patrycji z klubu z Zakopanego.

Sierżant  Patrycja Pszczelińska jest policjantką Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej Komendy Policji. W Policji służy od czterech lat, a po służbie z pasją trenuje wschodnie sztuki walki. Specjalizuje się w Kobudo, które jest starą sztuką walki, wywodzącą się z Okinawy, gdzie jako broni do samoobrony używano  zaadaptowanych, prostych narzędzi rolniczych.

Mistrzyni swoją sportową przygodę z wschodnimi sztukami  walki rozpoczęła już jako siedmioletnia dziewczynka, aby po 5 latach zdobyć Mistrzostwo Polski juniorów w Ju Jitsu. W ubiegłym roku jej zaangażowanie i wysiłek doprowadziły do podwójnego sukcesu. Najpierw podczas Mistrzostw Polski w  Olkuszu  zdobyła tytuł Mistrzyni Polski, aby po kilku miesiącach sięgnąć po mistrzostwo Europy.  W maju tego roku zdała egzamin i zdobyła również uprawnienia Sędziego Krajowego.

Aktualnie Patrycja przygotowuje się do obrony tytułu Mistrzyni Europy na zawodach, które odbędą się w przyszłym roku w Bośni i Hercegowinie.

(KWP w Krakowie / mj)

  • Patrycja Pszczelińska na zawodach #1
  • Patrycja Pszczelińska na zawodach #2
  • Patrycja Pszczelińska na zawodach #3
  • Patrycja Pszczelińska na zawodach #4
Powrót na górę strony