Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja pod kryptonimem „Ciężarówka”

Data publikacji 12.06.2015

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Łodzi wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali pojazdy ciężarowe. Działania prowadzone były pod kątem ujawniania i eliminowania z ruchu pojazdów, których kierujący przekraczają obowiązujące normy czasu pracy, a ładunek znacznie przekracza dopuszczalne normy nacisku na poszczególne osie pojazdu.

Łącznie podczas trwania akcji policjanci i inspektorzy skontrolowali 73 samochody ciężarowe,  m.in. nałożono 41 mandatów karnych, sporządzono 2 wnioski o ukaranie do sądu, zatrzymano 4 dowody rejestracyjne,  a 2 kierowcom zakazano dalszej jazdy.

Tuż po godzinie 20:00 na ul. Lodowej Inspektor  Inspekcji Transportu drogowego zatrzymał do kontroli  drogowej samochód ciężarowy marki "Iveco". Podczas kontroli okazało się, że 26-letni kierujący pojazdem członowym  podczas jazdy ma otwarty tachograf, a zatem urządzenie to nie rejestruje czasu jego pracy. Na kierującego inspektor nałożył mandat karny  (2000 zł).

Około  godziny 21:00 na ul. Strykowskiej  policjanci zauważyli pojazd ponadgabarytowy marki "Liebhner" na niemieckich tablicach celnych  - podczas kontroli okazało się, że pojazd nie jest dopuszczony do ruchu na terenie RP. W związku z powyższym na kierowcę nałożyli mandat karny (500 zł).

O godzinie 1:00 na ul. Zgierskiej policjanci zauważyli samochód marki "Mercedes", za którego kierownicą siedziała 31-letnia kobieta. Pojazd został skierowany  do miejsca ważenia pojazdów. Wskazany na urządzeniu pomiar wykazał, iż mercedes jest przeciążony i jego waga wraz z ładunkiem wynosi aż 5,5 t.  Na kierującą funkcjonariusze nałożyli mandat karny (500 zł ), zakazując dalszej jazdy do chwili rozładunku pojazdu.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony