Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za rozbój w salonie gier

Data publikacji 12.06.2015

Trzy miesiące aresztu – usłyszeli sprawcy rozboju. Sąd wydał takie postanowienie po zapoznaniu się z materiałami sprawy zgromadzonymi przez gryfińskich policjantów pracujących nad tą sprawą. Sprawcom za popełnione przestępstwo grozić może nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę w nocy w Gryfinie przy ul. Energetyków. Trzej mężczyźni zaatakowali właściciela salonu gier. Sprawcy po wejściu do środka, uderzali pokrzywdzonego pięściami po twarzy i kopali, a następnie  doprowadzili  go do stanu bezbronności. Mężczyźni ukradli 36-latkowi portfel, w którym było 500 zł, a z salonu zabrali metalową kasetkę z pieniędzmi.

Gryfińscy kryminalni, którzy natychmiast zajęli się tą sprawą, po przejrzeniu monitoringu z salonu gier wytypowali trzech mieszkańców Gryfina, którzy mogli dokonać tego napadu. W mieszkaniu wynajmowanym przez dziewczynę jednego ze sprawców  funkcjonariusze znaleźli odzież, w którą ubrani byli sprawcy w czasie rozboju.

Po kilkunastu godzinach od dokonania przestępstwa wszyscy sprawcy zostali zatrzymani przez gryfińskich policjantów i osadzeni w areszcie. Jak się okazało, sprawcami napadu są trzej młodzi mieszkańcy Gryfina w wieku od 22 do 30 lat. Wszyscy w przeszłości karani byli za podobne przestępstwa.

Za dokonanie rozboju odpowiadać będą w warunkach recydywy. Jak ustalili policjanci, sprawcy  przed dokonaniem rozboju byli w tym salonie gier, gdzie grali na automatach, a później po przebraniu się wrócili do salonu i dokonali przestępstwa.

Wczoraj na wniosek komendanta z Gryfina i prokuratora rejonowego, sąd zastosował wobec sprawców areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Podejrzanym za dokonanie rozboju w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 18 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony