Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany podejrzany o zabójstwo

Data publikacji 12.06.2015

Od poniedziałku policjanci z koszalińskiej komendy pracowali nad sprawą zabójstwa młodego mężczyzny, do którego doszło na terenie gminy Będzino. Już następnego dnia kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami KMP w Poznaniu zatrzymali do wyjaśnienia mężczyznę, co do którego istniało podejrzenie, że może być sprawcą tragedii. Dziś 32-latek usłyszał zarzut zagrożony karą 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego więzienia.

Do tragicznego zdarzenia doszło w gminie Będzino na początku tego tygodnia. Tam w przydrożnym rowie przypadkowy świadek ujawnił ciało młodego mężczyzny. W trakcie oględzin okazało się, że 32-latek z powiatu białogardzkiego zginął od ran postrzałowych.

Z uwagi na charakter przestępstwa policjanci od razu podjęli intensywne czynności zmierzające do ustalenia tego, co się wydarzyło oraz zatrzymania sprawcy zbrodni. Przesłuchując świadków kryminalni ustalali z kim 32-latek przebywał w ostatnich godzinach życia i z kim się kontaktował.

W wyniku podjętych czynności operacyjnych funkcjonariusze wytypowali mężczyznę, co do którego istniało podejrzenie, że może być sprawcą zabójstwa. Jak się okazało, 32-latek niedługo po zdarzeniu opuścił miejsce zamieszkania i wyjechał z Koszalina. Kryminalni uzyskali wiedzę, gdzie sprawca się ukrywa. Wspólnie z funkcjonariuszami KMP w Poznaniu zatrzymali sprawcę w wytypowanym wcześniej miejscu.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Koszalinie. Mężczyźnie za popełnioną zbrodnię może grozić nawet kara dożywotniego więzienia.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony