Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Samochód pełen papierosów

Data publikacji 12.06.2015

Ponad 11,5 tys. paczek papierosów ujawnili policjanci prewencji z międzyrzeckiego komisariatu podczas porannej kontroli drogowej mercedesa sprintera. Kontrabandę przewoził 32-letni mieszkaniec pow. siedleckiego. Na poczet grożącej kary funkcjonariusze zabezpieczyli również 30 tys. zł, które zatrzymany przewoził w reklamówce w aucie.

Kilka minut po godzinie 8.00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Partyzantów w Międzyrzecu Podlaskim samochód marki "Mercedes Sprinter". W aucie, którym kierował 32-letni mieszkaniec pow. siedleckiego, ujawniono znaczne ilości papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Po przeliczeniu okazało się, że było tam dokładnie 11 570 paczek papierosów różnych marek. W przypadku wprowadzenia do obiegu takiej ilości papierosów, uszczuplenie w podatku akcyzowym należnym Skarbowi Państwa wyniosłoby 188 tys. złotych.

Kierowca oprócz kontrabandy przewoził w samochodzie dużą ilość gotówki. W reklamówce policjanci znaleźli 30 tys. złotych, które zostały zabezpieczone na poczet grożącej podejrzanemu kary. Mężczyzna był już w przeszłości kilkukrotnie notowany przez Policję za przestępstwa akcyzowe.

Po przedstawieniu zarzutów przewożenia wyrobów bezakcyzowych 32-latek został zwolniony.  Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony