Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

181 km/h w terenie zabudowanym – motocyklista pożegnał się z prawem jazdy

Data publikacji 12.06.2015

W środę policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Wśród nich był 29-letni motocyklista, który miał na liczniku aż 181 km/h.

Do interwencji zakończonych zatrzymaniem prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości doszło w środę popołudniu. Około godz.18.10 policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu chojnickiego, który fordem jechał o 55 km/h więcej niż wynosi dopuszczalna prędkość. Kilkanaście minut później na ul. Sucharskiego prawo jazdy zatrzymano 41-latkowi z Braniewa, który jechał volkswagenem golfem z prędkością 131 km/h, tam gdzie ograniczenie prędkości było do 70 km/h. Obydwaj kierowcy za popełnione wykroczenie zostali również ukarani mandatami karnymi.

Tego samego dnia o godz. 20.25 na ul. Sucharskiego policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego motocyklem marki Yamaha, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 181 km/h. Kierowcą okazał się 29-letni mieszkaniec Gdyni. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość aż o 111 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 29-latek został również ukarany mandatem karnym i 10 punktami karnymi.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

(KWP w Gdańsku / mj)

Film nagranie z wideorejestratora

Pobierz plik nagranie z wideorejestratora (format mp4 - rozmiar 3.19 MB)

Powrót na górę strony