Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za czynną napaść na policjantów i kradzież paliwa

Data publikacji 27.02.2006

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 19 lat pod zarzutem czynnej napaści na funkcjonariuszy, kradzieży paliwa i posiadania narkotyków.

W nocy 25 lutego br. w Cieszynie na jednej ze stacji paliw, dwaj mężczyźni poruszający się samochodem marki Ford Fiesta dokonali kradzieży paliwa o wartości ponad 100 złotych i uciekli. Obsługa stacji natychmiast o zdarzeniu poinformowała policjantów z Cieszyna, podając markę, numery rejestracyjne samochodu oraz kierunek ucieczki. Okazało się, że tablice rejestracyjne zamontowane na Fordzie, zostały skradzione z innego samochodu w Wodzisławiu śląskim.

Oficer dyżurny cieszyńskiej policji przekazał informacje o uciekającym samochodzie do wszystkich patroli oraz poinformował o zdarzeniu inne jednostki policji. W Zbytkowie policjanci zauważyli uciekającego Forda i rozpoczęli pościg, który przeniósł się na teren powiatu pszczyńskiego. WPawłowicach Śląskich kierowca Forda - nie reagując na żadne sygnały wzywające do zatrzymania - skierował samochód na policjanta, który stał w punkcie blokadowym. Następnie uciekinierzy udali się w kierunku Jastrzębia Zdroju, nie dopuszczając do wyprzedzenia ich przez radiowozy policyjne. W Jastrzębiu Zdroju podjęta została kolejna próba zatrzymania. Kierowca Forda również i w tym przypadku skierował samochód na policjanta usiłując go przejechać. Dalej uciekinierzy pojechali do Wodzisławia Śląskiego a następnie wrócili do Jastrzębia. Na policyjnej blokadzie przy ulicy Ranoszka Ford i dwaj znajdujący się w nim mężczyźni zostali zatrzymani.

18-letni kierowca, który nie posiadał żadnych uprawnień do prowadzenia samochodów miał przy sobie 10 działek dilerskich amfetaminy. W całej akcji brało udział ponad dwadzieścia radiowozów, które ścigały i blokowały przejazd przestępcom. Decyzją sądu 18-latek został tymczasowo aresztowany.
Powrót na górę strony