Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę, który tonął w Odrze

Data publikacji 13.06.2015

Dzięki natychmiastowej akcji ratunkowej, podjętej przez policjantów z wrocławskiego komisariatu wodnego, nie doszło do tragedii. Funkcjonariusze uratowali 19 – latka, który tonął w Odrze. Do zdarzenia doszło w okolicach śluzy Szczytniki, w chwili śluzowania statku pasażerskiego, wywołującego silne zawirowania wody.Z uwagi na wycieńczenie oraz wychłodzenie organizmu, policjanci wezwali pogotowie ratunkowe, okrywając uratowanego w międzyczasie kocem termicznym i podając płyny rozgrzewające. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Funkcjonariusze z Komisariatu Wodnego Policji we Wrocławiu, pełniąc służbę patrolową na rzece Odrze, uratowali tonącego mężczyznę. Do zdarzenia doszło 12 czerwca 2015 r. przed godziną 17.00, w okolicach śluzy Szczytniki, w chwili śluzowania statku pasażerskiego, wywołującego silne zawirowania wody.

Policjanci, po tym jak uzyskali od dyżurnego informację o tonącym mężczyźnie, zlokalizowali dokładne miejsce zdarzenia. Tam zauważyli tonącego, który ostatkiem sił z ledwością utrzymywał się na powierzchni. Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do akcji ratunkowej, w efekcie, której przetransportowali tonącego do pobliskiego brzegu.

Z uwagi na stan, w jakim znajdował się mężczyzna – wycieńczenie oraz wychłodzenie organizmu, policjanci wezwali pogotowie ratunkowe, okrywając go w międzyczasie kocem termicznym i podając płyny rozgrzewające.

Uratowany, to obcokrajowiec, 19 – letni student. Przeprowadzone badanie wykazało, że był trzeźwy. Decyzją przybyłych na miejsce ratowników medycznych, mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie przekazano go pod opiekę lekarzy.

KWP Wrocław / ik

Powrót na górę strony