Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W terenie zabudowanym gnał blisko 170 km/h

Data publikacji 13.06.2015

Nie zważał na to, że jechał w terenie zabudowanym. Nie zwolnił nawet przed przejściem dla pieszych, czy też na oznakowanym ostrym łuku drogi. Gnał z prędkością blisko 170 km/h i wpadł w ręce policjantów ruchu drogowego z Milicza. Zatrzymany obcokrajowiec, za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, stracił już prawo jazdy.

Policjanci Ruchu Drogowego z milickiej komendy powiatowej zatrzymali kierowcę, który w terenie zabudowanym, przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h, gnał z prędkością dochodzącą nawet do 166 km/h. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 15, w miejscowości Stawiec. Kierującym okazał się 36 – letni obcokrajowiec.

Mężczyzna wpadł po tym, jak policjanci patrolując drogi powiatu milickiego nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator, na krajowej 15 zauważyli przed sobą kierowcę Mercedesa na zagranicznych tablicach rejestracyjnych, który jechał z dużą prędkością. Kierujący wjeżdżając do miejscowości, nie tylko nie zwolnił, lecz wręcz przyspieszył.

Nie zważał na to, że jechał w terenie zabudowanym. Nie zwolnił nawet przed przejściem dla pieszych, czy też na oznakowanym ostrym łuku drogi. Przeprowadzony przez policjantów pomiar wykazał, że prędkość, z którą samochód się poruszał, pomimo ograniczenia do 50 km/h sięgała nawet 166 km/h. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli. Za popełnione wykroczenie, oprócz grzywny w drodze postępowania mandatowego, kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Następnie zostanie ono przesłane do właściwego starosty, który - wydając decyzję administracyjną - formalnie zatrzyma ten dokument - za pierwszym razem na 3 miesiące.Gdyby po wydaniu takiej decyzji kierowca nadal kierował pojazdami mechanicznymi, narazi się na kolejne surowe konsekwencje prawne wynikające ze znowelizowanych przepisów.

KWP Wrocław / ik

Film W terenie zabudowanym gnał blisko 170 km/h

Pobierz plik W terenie zabudowanym gnał blisko 170 km/h (format mp4 - rozmiar 15.53 MB)

Powrót na górę strony