Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

XV Międzynarodowy Turniej Policji Konnej

Data publikacji 14.06.2015

Na terenie ośrodka Pegaz w Częstochowie odbył się XV Międzynarodowy Turniej Policji Konnej. Tytuł najlepszej drużyny zawodów zdobyła reprezentacja KMP w Częstochowie. Indywidualnie zwyciężył jeździec z tej właśnie drużyny - Grzegorz Wypchlak. Puchary i nagrody wręczył zwycięzcom Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł.insp. Piotr Kucia.

Jak co roku zawodnicy walczyli o tytuł najlepszego zawodnika oraz najlepszej drużyny.  W szranki stanęło 26 zawodników z 13 drużyn konnych policji z Polski, Czech, Węgier i Niemiec. Policyjny turniej poprzedził, uroczysty przemarsz zawodników ulicami Częstochowy i przywitanie drużyn przez organizatorów turnieju.

W przerwie zawodów  odbył się pokaz umiejętności  psów służbowych służących w śląskiej policji.   

Tytuł najlepszej drużyny zdobyła reprezentacja Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, drugie miejsce drużyna policji czeskiej z Brna, a trzecie - drużyna policji czeskiej z Ostrawy.

W kategorii indywidualnej tytuł najlepszego jeźdźca zdobył  Grzegorz Wypchlak z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, drugie miejsce zajęła reprezentantka policji czeskiej z Brna Eva Kovartkova, a trzecie - policjant z Pragi Martin Hornik.

Vladimira Blazkowa zwyciężyła w konkursie "Potęga skoku" oraz otrzymała tytuł najlepszej amazonki turnieju. Z kolei w ocenie jury najlepszy styl i grację przejazdu zaprezentowała zawodniczka drużyny policji węgierskiej z Budapesztu - Klara Szmid.

Najlepszym zawodnikom oraz najlepszym drużynom puchary wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł.insp. Piotr Kucia.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.

KWP Katowice / ik

  • Policjantka na koniu
  • Policjanci na koniu
  • Policjant na koniu
  • Policjant na koniu
  • Policjant na koniu
  • Policjant na koniu
Powrót na górę strony