Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne skradzione auto odzyskane w Wałczu

Data publikacji 14.06.2015

Policjanci z Wałcza odzyskali skradzionego jagura. Zatrzymali 28 - letniego mieszkańca województwa pomorskiego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Policjanci z Wałcza w pobliżu centrum miasta chcieli zatrzymać do kontroli drogowej samochód osobowy marki Jaguar.  Kierowca nie zatrzymał się jednak i zaczął uciekać przed mundurowymi. 

Mężczyzna uciekając, jechał chodnikami to znów ulicą i w pewnym momencie uderzył kołem o krawężnik, co zmusiło go do zatrzymania. Następnie kierowca wyskoczył z auta i zaczął uciekać, ale już pieszo. 

Policjanci po krótkiej chwili zatrzymali  mężczyznę. Po sprawdzeniu danych okazało się, że jest nim 28- letni mieszkaniec Gdyni, a auto -  jaguar klasy XF rocznik 2014, którym jechał zostało skradzione z Niemiec.

Mężczyzna został zatrzymany. Istotną rzeczą jest też fakt, że o całej sytuacji policjanci zostali poinformowani przez innego kierowcę, którego uwagę przykuł nie tylko biały jaguar, ale drugie auto sprawiające wrażenie jakby eskortowało zatrzymanego jaguara. 

Ponadto jak ustalili policjanci, kierowca poprzez specjalną aplikację w telefonie komórkowym miał możliwość sprawdzenia tablic rejestracyjnych osobówki. Kiedy okazało się, że tablice, które posiadał jaguar przypisane są innemu autu tj. czerwonemu fokusowi, powiadomił funkcjonariuszy. 

Sprawca usłyszał już zarzut paserstwa, a  prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, poręczenie majątkowe wysokości 10 tysięcy złotych, oraz zakaz opuszczania kraju. 

Za popełniony czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Mężczyzna był już wcześniej karany.

KWP Szczecin / ik

Powrót na górę strony