Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłoniono najlepszych gimnazjalistów Ogólnopolskiego Turnieju BRD

Data publikacji 15.06.2015

We Włoszczowie zakończyła się rywalizacja gimnazjalistów w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na sali domu kultury nastąpiło uroczyste podsumowanie i zakończenie turnieju, w którym uczestniczył m.in. Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach mł. insp. Rafał Kochańczyk, Komendant Powiatowy Policji we Włoszczowie mł. insp. Piotr Wrześniewski oraz sędzia główny zawodów mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Przez cały ubiegły tydzień we Włoszczowie uczniowie z całej Polski rywalizowali w Finale Centralnym XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W środę rywalizację zakończyli uczniowie szkół podstawowych, natomiast w piątek nadszedł czas na podsumowanie rywalizacji w kategorii szkół gimnazjalnych.

Na uroczystym zakończeniu finału centralnego, który po raz pierwszy odbył się na ziemi świętokrzyskiej, obecny był m.in. Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach mł. insp. Rafał Kochańczyk, Komendant Powiatowy Policji we Włoszczowie mł. insp. Piotr Wrześniewski oraz sędzia główny zawodów mł. insp. Marek  Konkolewski z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Najlepszą drużyną, mistrzami kraju BRD w 2015 roku zostali uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Koluszkach ( woj. łódzkie). Drugie miejsce zajęli gospodarze tegorocznych zmagań - uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włoszczowie, którzy wystąpili w składzie: Daniel Szwajkowski, Adrian Józefowski oraz Filip Sztuka. Opiekunem drużyny był Pan Marcin Sztuka. Trzecie miejsce na podium zajęli uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Czarnej (woj. podkarpackie).  Indywidulanym mistrzem kraju został uczeń z PG w Koluszkach Kacper Smyczek, drugi był jego kolega z drużyny Michał Drabik, a trzecie miejsce zajął uczeń z PG we Włoszczowie - Daniel Szwajkowski.

W ostatnim dniu rywalizacji na terenie Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie odbył się również III Piknik Bezpieczeństwa „Mundurowi – Dzieciom”. Przedszkolaki oraz uczniowie szkół z gminy Włoszczowa mogli zobaczyć między innymi pokaz psów policyjnych, czy też usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i motocykla.

(KWP w Kielcach / mw)

  • Zwycięzcy Turnieju na podium
  • mł.insp. dr Rafał KOchańczyk wręcza nagrody zwycięzcom
  • Piknik rodzinny
Powrót na górę strony