Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne cztery osoby z zarzutami do sprawy SKOK Wołomin

Data publikacji 15.06.2015

W związku z działalnością zorganizowanej grupy przestępczej podejrzanej o wyłudzanie kredytów ze SKOK-u Wołomin cztery kolejne osoby usłyszały zarzuty oszustwa. To efekt wytężonej pracy policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pracujących pod nadzorem białostockiej Prokuratury Okręgowej.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku prowadzą czynności w sprawie działalności zorganizowanej grupy przestępczej podejrzanej o wyłudzenie ze SKOK-u Wołomin pożyczek i kredytów na łączną kwotę 97,5 miliona złotych. Jak wynika z ustaleń, szajka trudniła się przestępczym procederem w okresie od 2009 roku do 2013 roku wykorzystując do tego podstawione osoby i fikcyjne firmy oraz sfałszowane zaświadczenia o zatrudnieniu, o wysokości osiąganych dochodów i sfałszowane operaty szacunkowe nieruchomości (Zatrzymani za wyłudzanie kredytów ze SKOK Wołomin >>).

W wyniku kolejnych przeszukań do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku trafiły cztery kolejne osoby. Czterech mężczyzn, w wieku od 42 do 56 lat, usłyszało zarzuty wielomilionowych oszustw. Wobec trzech z nich prokurator zastosował już środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym.

Sprawa jest rozwojowa.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony