Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrąciła pieszego i odjechała z miejsca wypadku

Data publikacji 15.06.2015

Policjanci ustalili i zatrzymali 24-latkę z gm. Biszcza, która kierując mitsubishi potrąciła pieszego i odjechała z miejsca wypadku nie udzielając mu pomocy. Do zdarzenia doszło na drodze W863 w miejscowości Różaniec. W chwili zatrzymania kobieta była nietrzeźwa, badanie wykazało u niej blisko promil alkoholu. 38-letni mieszkaniec gm. Tarnogród trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała.

Do wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę w gminie Tarnogród. Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem osobowym najechał na pieszego. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia pozostawiając rannego bez pomocy. Na skutek potrącenia 38-letni mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Krótko po zdarzeniu policjanci ustalili osobę odpowiedzialną za spowodowanie wypadku. Okazała się nią 24-latka z gm. Biszcza. Policjanci zastali ją w domu, była pijana. W organizmie miała blisko promil alkoholu. Ponadto na jej posesji funkcjonariusze ujawnili uszkodzony pojazd marki Mitsubishi. Od 24-latki pobrana została krew do badań na zawartość alkoholu.

Kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury. Za spowodowanie wypadku drogowego, kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

W chwili obecnej mundurowi wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

(KWP w Lublinie / mj)

Powrót na górę strony