Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradziony pojazd i części samochodowe

Data publikacji 15.06.2015

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu zatrzymali 2 osoby podejrzane o paserstwo. W pomieszczeniach magazynowych jednej z firm zabezpieczyli skradziony kilka dni wcześniej samochód oraz szereg części samochodowych. Wartość zabezpieczonych przedmiotów to 70 tys. złotych. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu zatrzymali 2 osoby podejrzane o posiadanie i handel kradzionymi częściami samochodowymi. Na terenie jednej z podpoznańskich firm, funkcjonariusze zabezpieczyli szereg różnego rodzaju części oraz samochód peugeot partner, na francuskich nr rejestracyjnych, który został skradziony 3 czerwca br. w Poznaniu.

Policjanci z KWP w Poznaniu mają dobrze rozpracowane środowisko związane z przestępczością samochodową. Osoby zajmujące się tego typu działalnością, najczęściej kradzione pojazdy od razu demontują i sprzedają części na giełdach i przez Internet. Kryminalni na bieżąco kontrolują miejsca, w których mogą być przechowywane i sprzedawane części pochodzące z kradzieży. 10 czerwca br. na terenie firmy, policjanci razem z biegłymi Laboratorium Kryminalistycznego KWP poza skradzionym peugeotem, zabezpieczyli dwie ćwiartki samochodu BMW skradzionego w Anglii w 2011 roku, elementy zawieszenia, silnik i skrzynię biegów od pojazdów innych marek.

Wartość przedmiotów wstępnie oszacowano na blisko 70 tys. złotych. Zatrzymane osoby usłyszały zarzut paserstwa za który grozi do 5 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Poznaniu / mj)

  • odzyskany samochód
  • części samochodowe #2
  • części samochodowe #3
  • części samochodowe #4
  • części samochodowe #5
Powrót na górę strony