Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

32-latek podejrzewany o kradzież i zakłócenie ruchu kolejowego

Data publikacji 15.06.2015

Policjanci z Posterunku w Celestynowie wraz z otwockimi kryminalnymi zatrzymali na terenie Warszawy 32-latka. Mężczyzna jest podejrzewany o dokonanie uszkodzeń i kradzież elementów związanych z prawidłowym funkcjonowaniem szlaku kolejowego Warszawa - Pilawa. Do dziś na tym odcinku zakłócone jest prawidłowe sterowanie ruchem. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Policjanci z posterunku w Celestynowie wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału kryminalnego w Otwocku, w wyniku podjętych działań operacyjnych doprowadzili do zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o dokonanie co najmniej trzech włamań do szaf metalowych znajdujących się wzdłuż szlaku kolejowego Warszawa Wschodnia - Pilawa.

Metoda działania za każdym razem była podobna, najprawdopodobniej przy pomocy łomów były wyważane drzwi, a następnie odcinano dopływ prądu, po czym kradziono znajdujące się wewnątrz szaf urządzenia. W konsekwencji następowało opóźnienie pociągów, a do dziś na tym odcinku zakłócone jest prawidłowe sterowanie ruchem.

Policjanci z Celestynowa wraz z kryminalnymi z Komendy w Otwocku szczegółowej analizie poddali zebrany w tej sprawie materiał dowodowy w wyniku czego na terenie Warszawy doszło do zatrzymania 32-letniego mężczyzny.

Wstępne straty oszacowano na ponad 90 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony