Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca ciężarówki

Data publikacji 15.06.2015

Dwaj mężczyźni, z których jeden to będący w czasie wolnym od służby policjant z Białegostoku, uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy ciężarówki, który jechał całą szerokością drogi zmuszając innych kierujących do ucieczki na pobocze. 33-letni obywatel Łotwy, który wypadł zza kierownicy, miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj około godziny 14.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie zaalarmowany został o prawdopodobnie nietrzeźwym kierowcy ciężarówki jadącym w kierunku miasta. Z telefonicznych zgłoszeń wynikało, że siedzący za kierownicą volvo z naczepą mężczyzna jedzie bardzo niebezpiecznie i nie jest w stanie utrzymać prostego toru jazdy. Według relacji zgłaszających kierujący zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu i zmuszał innych uczestników ruchu do ucieczki na pobocze drogi. W kilku przypadkach kierowcy musieli nawet zatrzymywać swoje pojazdy, aby uniknąć czołowego zderzenia z ciężarówką.

Na wskazaną trasę natychmiast skierowani zostali policjanci. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce zastali stojące na ulicy Białostockiej volvo i jego kierowcę leżącego na ziemi. Z relacji świadków zdarzenia wynikało, że gdy tir nagle się zatrzymał jadący za nim kierowcy podbiegli do auta i próbowali wyciągnąć mężczyznę zza kierownicy. Wśród nich był także będący akurat w czasie wolnym od służby policjant Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w  Białymstoku, który pomógł w obezwładnieniu agresywnego kierowcy. Obywatel Łotwy początkowo nie chciał dobrowolnie wysiąść z pojazdu, jednak, jak się później okazało, był tak pijany, że ostatecznie wypadł z kabiny na jezdnię. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna od razu stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał. Natomiast samochód został odholowany na parking strzeżony. Teraz postępowaniem 33-latka zajmie się sąd.

(KWP w Białymstoku / mj)

  • tir #1
  • tir #2
  • tir #3

Film jazda nietrzeźwego kierowcy tira

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik jazda nietrzeźwego kierowcy tira (format flv - rozmiar 11.73 MB)

Powrót na górę strony