Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za zabójstwo

Data publikacji 15.06.2015

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku zatrzymali 36 - letniego mieszkańca gminy Słupsk podejrzewanego o zabójstwo swojej żony. Mężczyzna był pijany. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawca w trakcie awantury zadał pokrzywdzonej ciosy nożem. W wyniku odniesionych obrażeń 36-letnia kobieta zmarła na miejscu. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Słupsku. Dziś podejrzany trafi przed oblicze prokuratora. Policjanci będą także wnioskowali o tymczasowy areszt dla zatrzymanego.

W sobotę około 23:20 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymał informacje o zabójstwie, do którego miało dojść w jednej z miejscowości pod Słupskiem. Natychmiast w tamto miejsce skierowano policjantów i pogotowie ratunkowe. Chwilę później patrol Policji będąc na miejscu zgłoszenia potwierdził dyżurnemu informacje wynikające z wcześniejszego zgłoszenia. W mieszkaniu ujawniono zwłoki 36 - letniej kobiety z licznymi obrażeniami ciała. Na miejsce wysłano specjalistyczne ekipy dochodzeniowo - śledcze. Do wczesnych godzin rannych policyjni eksperci i prokurator pracowali zabezpieczając ślady i dowody przestępstwa, analizowali  także  dokładne okoliczności zdarzenia.  Nadal trwają ustalenia w tej kwestii. 

W związku ze sprawą kryminalni zatrzymali 36-letniego męża kobiety. W chwili zatrzymania był on nietrzeźwy - miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dzisiaj po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Policjanci wnioskować będą o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 

Za zabójstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

 

Powrót na górę strony