Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał z tytoniem, wpadł z narkotykami

Data publikacji 16.06.2015

Policjanci z Poznania podczas realizacji sprawy zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego busa. 36-letni kierowca przewoził ponad tonę tytoniu bez akcyzy. Natomiast wizyta w jego domu zakończyła się likwidacją kompletnej uprawy konopi indyjskich o szacunkowej wartości 117 tys. złotych. Zatrzymanemu grozi nawet 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 12 czerwca br. zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który w wynajmowanym samochodzie dostawczym przewoził ponad tonę tytoniu bez akcyzy. Powiadomiony o sprawie Urząd Kontroli Skarbowej w Poznaniu oszacował straty Skarbu Państwa na blisko 475 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 63 KKS, za który grozi wysoka grzywna i do 2 lat więzienia.

Policjanci sprawdzili również miejsce zamieszkania 36-latka. W piwnicy wynajmowanego przez niego domu, w pow. poznańskim, funkcjonariusze znaleźli profesjonalną uprawę konopi indyjskich. Łącznie zabezpieczyli 178 doniczek z roślinami w różnej fazie wzrostu i całą infrastrukturę umożliwiającą uprawę. Z zabezpieczonych roślin można by wyprodukować prawie 4 kilogramy narkotyków o czarnorynkowej wartości 117 tys. złotych. Z policyjnych ustaleń wynika, że plantacja działała od dłuższego czasu. Na miejscu czynności procesowe wykonali policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową, którzy wyjaśniają wszystkie okoliczności działania tej uprawy.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald i Jeżyce Sąd Rejonowy w Poznaniu zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia

(KWP w Poznaniu / mj)

  • plantacja konopi indyjskich #1
  • plantacja konopi indyjskich #2
  • plantacja konopi indyjskich #3
  • plantacja konopi indyjskich #4
  • plantacja konopi indyjskich #5
  • plantacja konopi indyjskich #6

Film plantacja konopi indyjskich

Pobierz plik plantacja konopi indyjskich (format mp4 - rozmiar 15.97 MB)

Powrót na górę strony