Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich

Data publikacji 16.06.2015

Zabezpieczone ponad 450 krzaków konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu oraz 450 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy, to efekt pracy kędzierzyńskich policjantów. Zarzuty w sprawie nielegalnej uprawy znacznej ilości konopi usłyszało dwóch 28-latków ze Śląska.

Policjanci z Kędzierzyna–Koźla zajmujący się przestępczością narkotykową ustalili, że w jednym z gospodarstw na terenie powiatu może znajdować się plantacja marihuany. Policjanci przeszukali posesję. Tam w pomieszczeniach gospodarczych wynajmowanych przez 28-latka ujawnili nielegalną plantację konopi indyjskich. Była ona wyposażona między innymi w urządzenia do odpowiedniego naświetlenia, termometry, wentylację, jak również specjalny system nawadniania. Cała uprawa była sterowana automatycznie. Jak ustalili policjanci, energię elektryczną wykorzystywano z pominięciem liczników. Funkcjonariusze łącznie znaleźli i zabezpieczyli ponad 450 krzaków konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu.

Podczas przeszukania budynku mundurowi natrafili na kolejne pomieszczenie, które prawdopodobnie było przygotowywane do powiększenia plantacji. W środku znajdowało się między innymi 160 doniczek,  kolejne elementy wyposażenia oraz 38 worków z krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy o łącznej wadze 450 kilogramów. Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt do uprawy  roślin o wartości ponad 30 tysięcy złotych.

W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali kolejnego 28-latka. W jego aucie policjanci znaleźli  narkotyki.

Obaj mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty nielegalnej uprawy znacznej ilości konopi, za co grozi im do 8 lat więzienia. Zatrzymani to mieszkańcy województwa śląskiego.

Prokurator zastosował wobec zatrzymanych dozór policji. Dodatkowo wobec drugiego z mężczyzn poręczenie majątkowe w wysokości 10 tysięcy złotych.

(KWP w Opolu / mj)

  • plantacja konopi indyjskich #1
  • plantacja konopi indyjskich #2
  • plantacja konopi indyjskich #3
Powrót na górę strony