Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny sukces w wielkim stylu reprezentacji KGP

Data publikacji 16.06.2015

W dniach 12 – 13 czerwca 2015 roku w obiekcie Gdyńskiego Centrum Sportu odbył się IV Międzynarodowy Turniej piłki nożnej IPA Gdynia 2015. Celem organizatorów tegorocznego turnieju Regionu IPA Gdynia, a także startujących drużyn i kibiców było zebranie funduszy dla ciężko chorej Dominiki Janczyszyn – córki funkcjonariuszki Centralnego Biura Śledczego Policji z Delegatury w Gdańsku, która w 2014 roku miała wylew do mózgu i od tamtej pory jest sparaliżowana.

Trenerzy kadry Andrzej Kuczyński (Gabinet KGP), wraz z asystentem Kazimierzem Kotasem (KSP), powołali na turniej następujących zawodników: Maciej Szkutnicki (KWP Poznań), Andrzej Sokal (CBŚP), Dariusz Piwowarek (CBŚP), Piotr Świerczyński (KWP Kraków), Piotr Pacholski (KWP Katowice), Tomasz Juraszek (KWP Katowice), Sławomir Chopiak (KWP Rzeszów), Paweł Szczepański (KWP Rzeszów), Daniel Komorowski (KWP Olsztyn), Bartosz Dobroński (KWP Olsztyn), Łukasz Matyśkiewicz (KSP),  Krzysztof Weres (KSP). W drużynie KGP wystąpił także emerytowany funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji Mariusz Berliński, który dostosował się do bardzo wysokiego poziomu gry pozostałych reprezentantów Komendanta Głównego Policji i mimo odejścia ze służby był filarem reprezentacji.

Reprezentacja KGP pokonała wszystkich przeciwników (8 meczy), nie mając sobie równych. W całym turnieju strzeliła 26 bramek, tracąc jedyną bramkę w meczu grupowym z reprezentacją IPA Gdynia (4:1). W pozostałych meczach grupowych team KGP był bezlitosny, wygrywając kolejno z KWP Opole (5:0), KWP Bydgoszcz (3:0). Reprezentacją Ukrainy (2:0) oraz KWP Poznań (3:0). Po zdecydowanym wygraniu grupy, w ćwierćfinale zawodnicy KGP pokonali reprezentację Państwowej Straży Pożarnej (4:0), a w półfinale zmierzyli się z policjantami z Rumuni. Piłkarze KGP zagrali jeszcze bardziej widowiskowo i skutecznie zwyciężając zawsze groźnych Rumunów (3:0). Ostatnim etapem do zwycięstwa w całym turnieju byli ponownie Ukraińcy, którzy tak jak w meczu grupowym nie sprostali znakomicie dysponowanym zawodnikom KGP, ponosząc porażkę (0:2). Obie bramki w finale zdobył kapitan zespołu Piotr Pacholski (KWP Katowice). Najlepszym bramkarzem turnieju został Maciej Szkutnicki (KWP Poznań).

Forma drużyny rośnie, co jest dobrą prognozą przed wydarzeniami roku 2015, meczem reprezentacji polskiej Policji z reprezentacją Policji brytyjskiej w Warszawie (26 lipca), a także Pucharu Świata w Krynicy (23 - 29 sierpnia).

W  turnieju „OPEN”, w którym wystąpiła drużyna KGP wzięło udział 18 zespołów, w tym 2 z zagranicy (Ukraina, Rumunia). W turnieju w kategorii „+35” wystartowało 8 drużyn. Zwyciężyła reprezentacja Marynarki Wojennej.

Trzymamy mocno kciuki za naszą drużynę i życzymy zwycięstw w kolejnych zawodach.

Autor: Sebastian Blaszkiewicz

 • reprezentacja KGP na Międzynarodowym Turnieju piłki nożnej IPA #1
 • reprezentacja KGP na Międzynarodowym Turnieju piłki nożnej IPA #2
 • reprezentacja KGP na Międzynarodowym Turnieju piłki nożnej IPA #3
 • reprezentacja KGP na Międzynarodowym Turnieju piłki nożnej IPA #4
 • reprezentacja KGP na Międzynarodowym Turnieju piłki nożnej IPA #5
 • reprezentacja KGP na Międzynarodowym Turnieju piłki nożnej IPA #6
 • reprezentacja KGP na Międzynarodowym Turnieju piłki nożnej IPA #7
 • reprezentacja KGP na Międzynarodowym Turnieju piłki nożnej IPA #8
 • reprezentacja KGP na Międzynarodowym Turnieju piłki nożnej IPA #9
 • reprezentacja KGP na Międzynarodowym Turnieju piłki nożnej IPA #10
 • reprezentacja KGP na Międzynarodowym Turnieju piłki nożnej IPA #11
 • reprezentacja KGP na Międzynarodowym Turnieju piłki nożnej IPA #12

Film IV Międzynarodowy Turniej piłki nożnej IPA Gdynia 2015

Pobierz plik IV Międzynarodowy Turniej piłki nożnej IPA Gdynia 2015 (format mp4 - rozmiar 28.11 MB)

Powrót na górę strony