Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowe areszty dla podejrzanych o kilkukrotne podpalenie apteki

Data publikacji 16.06.2015

Na 3 miesiące do aresztu trafili dwaj mężczyźni, zatrzymani przez oławskich policjantów, a podejrzani o kilkukrotne podpalenie jednej z aptek, działających na terenie miasta. Powstałe w wyniku podpaleń straty oszacowano na blisko 100 tys. złotych. Zatrzymanym, wobec których sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, za czyny, o które są podejrzani, grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z oławskiej komendy powiatowej, prowadząc działania operacyjne, ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o trzykrotne podpalenia jednej z oławskich aptek. Zatrzymani, to mieszkańcy powiatu wrocławskiego, w wieku 21 i 22 lat. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Powstałe w wyniku podpaleń straty oszacowano na blisko 100 tys. złotych.

Do zdarzeń doszło w 2015 roku. Policjanci z oławskiej komendy prowadzili działania w kierunku ustalenia i zatrzymania podejrzanych. Na bazie zebranych informacji oraz szczegółowej analizy zgromadzonego materiału, funkcjonariusze wytypowali osoby podejrzewane o te przestępstwa.

Zgromadzony materiał dał podstawę do przedstawienia obu zatrzymanym mężczyznom zarzutów dotyczących zniszczenia mienia. Za czyny, o które są oni podejrzani, grozi teraz im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek policji i prokuratury, sąd po zapoznaniu się z zebranymi w tej sprawie materiałami, podjął decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Obecnie policja i prokuratura w dalszym ciągu wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony