Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za zabójstwo

Data publikacji 16.06.2015

Policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę, podejrzanego o śmiertelne zranienie nożem. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań przy ul. Wałowej. Ofiara i sprawca wcześniej wspólnie pili alkohol. Za zabójstwo zatrzymany może spędzić w więzieniu resztę swojego życia.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w dzielnicy Piasek. Po północy policjanci zostali wezwani na interwencję do mieszkania w jednej z kamienic. Na miejsce zdarzenia pierwsi dotarli mysłowiccy wywiadowcy. Zastali w mieszkaniu siedzącego, silnie zakrwawionego mężczyznę oraz sprawcę zdarzenia. Niestety, pomimo wysiłków lekarzy, pokrzywdzony zmarł. Ustalono, że zatrzymany i ofiara, wcześniej wspólnie spożywali alkohol. Najprawdopodobniej doszło do sprzeczki pomiędzy 38-letnim mężczyzną, a jego dwa lata starszym kolegą, również mieszkańcem Mysłowic. Wtedy napastnik zadał drugiemu mężczyźnie kilkanaście ciosów nożem w klatkę piersiową.

Na miejsce skierowano policjantów wydziału kryminalnego, którzy pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny miejsca przestępstwa. Policyjni technicy zabezpieczyli ślady kryminalistyczne, w tym narzędzie zbrodni. Dzisiaj decyzją sądu 38-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu dożywocie.

(KWP w Katowicach / mj)

Film prowadzenie podejrzanego o zabójstwo

Pobierz plik prowadzenie podejrzanego o zabójstwo (format mp4 - rozmiar 5.13 MB)

Powrót na górę strony