Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pół tysiąca tabletek ecstazy i blisko pół kg marihuany w jednym z nowohuckich mieszkań

Data publikacji 17.06.2015

Pół tysiąca tabletek ecstasy, prawie pół kilograma marihuany oraz doniczki z roślinami konopi indyjskich i akcesoria służące do porcjowania narkotyków zabezpieczyli krakowscy policjanci w jednym z nowohuckich mieszkań. Do policyjnego aresztu trafił 30-latek podejrzewany o udział w przestępstwach narkotykowych, sympatyzujący z jednym z klubów sportowych. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających, przygotowanie do wprowadzenia ich do obrotu oraz uprawę konopi indyjskich.

Sprawę realizowali policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy rozpracowując środowiska osób powiązanych z narkotykowym procederem wytypowali kolejne mieszkanie, w którym, jak podejrzewali, mogły być przechowywane narkotyki. 

Przejęte przez policjantów środki odurzające ukryte były w walizce podróżnej, krzewy konopi indyjskich uprawiano natomiast w doniczkach poustawianych na parapecie okna. Policjanci zabezpieczyli odnalezione substancje.

Do policyjnego aresztu trafił mężczyzna podejrzewany o udział w przestępstwach narkotykowych, 30-letni mieszkaniec Nowej Huty, sympatyzujący z jednym z klubów sportowych. Przedstawiono mu zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu oraz uprawy konopi indyjskich. Policjanci wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowej Hucie przychylił się do wniosku i zdecydował o oddaniu 30 – latka pod policyjny dozór oraz zastosowaniu wobec niego poręczenia majątkowego w wysokości 15 tysięcy złotych i zakazu opuszczania kraju z zatrzymaniem paszportu.

(KWP w Krakowie / mw)

 

  • Zabezpieczony susz marihuany, tabletki ecstazy i pieniądze
  • Tabletki ecstazy
  • Susz marihuany
Powrót na górę strony