Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant zawsze na służbie

Data publikacji 17.06.2015

Szybka reakcja policjantów będących po służbie i ich profesjonalne działanie uratowały kobietę. Funkcjonariusze w jednym z zaparkowanych samochodów zauważyli nieprzytomną osobę. Kobieta została przekazana pod opiekę lekarzy.

Policjanci, którzy po służbie byli w centrum Gorzowa, zauważyli wczoraj (16 czerwca) po godz. 16 przy ul. Herberta kobietę, która za kierownicą zaparkowanego pojazdu straciła przytomność. W okolicy były także inne osoby, które wezwały pogotowie. Świadkowie zdarzenia próbowali pomóc kobiecie. Inicjatywę przejął funkcjonariusz komendy wojewódzkiej wraz z kolegą z samodzielnego pododdziału prewencji Policji. Wyciągnęli kobietę z pojazdu i sprawdzili jej czynności życiowe. Początkowo wydawało się, że zasłabła. Po chwili jednak zaczęła się krztusić, dlatego policjanci podjęli kolejne czynności ratownicze. Na miejscu pojawiła się załoga pogotowia, a kobieta odzyskała przytomność. Nie wiedziała gdzie jest i co się stało. 29-latce wydawało się, że jeszcze przed chwilą jechała samochodem. Funkcjonariusze wytłumaczyli jej całą sytuację.

Szybka reakcja, zdecydowane i skuteczne działanie sprawiły, że kobieta odzyskała przytomność i została przekazana pod opiekę lekarzy. Funkcjonariusze mieli świadomość swoich umiejętności i mimo tego, że wokół zebrało się wiele osób, nie mogli pozostać obojętni. Doskonale wiedzieli, jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony